День вишиванки

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

 

          Вишиванка — це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. А тому знати про існування такої події як День вишиванки повинен кожен українець. Кожного року третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.

           Колектив Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради долучився до свята вдягнувши яскраві вишиванки.

До уваги мешканців Ізюмської міської територіальної громади

Станом на 09.05.2024 року:

1.На виконання  Програми  надання соціальної матеріальної допомоги населенню Ізюмської міської територіальної громади на 2021-2024 роки виплачена матеріальна допомога   за рахунок коштів місцевого бюджету:

-членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів  7 особам на суму 140 000 грн.;

— на поховання деяких категорій виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого 28 особам на суму 28 000 грн.;

— на лікування 13 особам на суму 39 000 грн.

Управлінням соціального захисту населення Ізюмської міської ради за рахунок коштів місцевого бюджету в травні 2024 року  119 мешканцям громади виплачено компенсацію за надання соціальних послуг на непрофесійній основі. Кошти виплачені за квітень 2024 року на загальну суму 256,1  тис. грн..

 

2.На підставі зібраної інформації Управлінням складено списки щодо обліку з числа цивільних осіб на території Ізюмської територіальної  громади  мешканців територіальної громади, які загинули (померли від поранень) та зникли безвісти в період з 24 лютого 2022 року, які постійно оновлюються. На теперішній час відомо про:

— 176 осіб, які загинули (померлі від поранень) під час збройної агресії з боку російської федерації в період з 24.02.2022 року;

-4 зниклих безвісти.

На період з 24.02.2022 по 09.05.2024 року загинуло (померло) 49 осіб з числа Захисників і Захисниць України.

3.На  реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю з державного бюджету виділено 135,0 тис. грн..        

4.За рахунок коштів обласного бюджету:

— на  оздоровлення пільгових категорій населення у санаторно-курортних закладах Харківської області виділено  1068,051 тис. грн.;

— 54 мешканцям Ізюмської міської територіальної громади, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, надано соціальну матеріальну допомогу  на суму 697,00 тис. грн.;

— на безкоштовні ліки постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС за пільговими рецептами лікарів  виділено 88240 грн. (забезпечено 11 осіб на суму 21710 грн.);

— на зубне протезування постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС — 26470 грн..

  1. На обліку в Управлінні перебуває 327 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, а саме:

   -І категорія – 128 осіб;

   -ІІ категорія – 36 осіб;

   -ІІІ категорія (ліквідатори) – 28 осіб;

   -ІІІ категорія (потерпілі)     — 46 осіб;

   — вдови – 59 осіб;

   — діти – 30 осіб.

Звіт про роботу за Квітень 2024

ЗВЕРНЕННЯ

Звернення

Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській  області до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з підготовки та проведення у 2024 році заходів з нагоди Дня охорони праці

 

 

Щороку відзначається  Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначають і в Україні.

Девіз Дня охорони праці у 2024 році – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату»

 

 

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

У Міжнародній організації праці (МОП)  заплановано проведення  глобального заходу з участю експертів та представників уряду, роботодавців та працівників, щоб обговорити шляхи захисту працівників та відповісти на цей глобальний виклик.

Цей день звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.

Оскільки зміна клімату посилюється, працівники в усьому світі піддаються підвищеному ризику впливу таких небезпек, як надмірна спека, ультрафіолетове випромінювання, екстремальні погодні явища, забруднення повітря, трансмісивні хвороби та агрохімікати. 

До Всесвітнього дня МОП оприлюднить спеціальну доповідь «Забезпечення безпеки та здоров’я на роботі в кліматичних умовах, що змінюються», яка має на меті поінформувати про тривожні дані щодо впливу зміни клімату на безпеку та здоров’я працівників. 

Підсумовуючи зазначене, Головну управління Пенсійного фонду України в Харківській  області звертається з проханням долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників в умовах зміни клімату.

 

Головний спеціаліст відділу профілактики

га розслідування нещасних випадків

управління КПР ГУ ПФУ

в Харківській області                                                                                                                                        В.В. Дубинський

 

 

Шановні мешканці Ізюмської міської територіальної громади!

      Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 09.04.2024 №416 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення процедури надання особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України».

 

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ДОПОМОГИ ВПО

З 1 березня 2024 року Урядом внесено зміни до Постанови від 20.03.2022 № 332, якими обмежено категорії внутрішньо переміщених осіб, які зможуть подати заяву на продовження виплат на проживання на наступний шестимісячний термін.

Нагадуємо, що згідно п.13-3. ПОРЯДКУ надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам:

У разі коли внутрішньо переміщеним особам з числа членів сім’ї або отримувачам допомоги, зазначеним у пункті 13-2 цього Порядку, , виплачувалася допомога і в такій сім’ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, протягом двох місяців з дня призначення допомоги на наступний шестимісячний період інші непрацюючі працездатні особи із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги) зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».

У разі невиконання такої умови виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які впливають на припинення права отримання допомоги.